Regulamin


Regulamin Ośrodka Wczasowego LECH w Lidzbarku

Ośrodek wypoczynkowy oraz zarządca terenu - Nadleśnictwo Lidzbark, nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne doznane - przez osoby korzystające z terenu Ośrodka i pozostałych obszarów będących w zarządzie Nadleśnictwa - urazy, kontuzje i innego rodzaju szkody, zarówno na sobie, jak i w mieniu. Dotyczy to w szczególności zdarzeń spowodowanych:

• przewracaniem się drzew i opadaniem ich konarów oraz gałęzi pod wpływem czynników biotycznych i abiotycznych (wiatr, burza, opady śniegu, etc.);

• nierównościami terenu;

• przez dzikie zwierzęta (ukąszenia żmii, ukąszenia przez kleszcze, pogryzienie przez zwierzęta zarażone wścieklizną, etc.);

• pożarami terenów leśnych i nieleśnych oraz różnego rodzaju obiektów na nich posadowionych;

• innymi niewymienionymi wyżej, a powstałe w wyniku przypadku, siły wyższej lub klęsk żywiołowych.

W przypadkach wymagających zapewnienia bezpieczeństwa ludzi lub wynikających z potrzeb ochrony przyrody, nadleśniczy może wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu na mocy odrębnych przepisów.

   I. Zasady wynajmu

   1. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen pobytu w przypadku wzrostu cen rynkowych. W przypadku zmiany w trwającym sezonie, osoby, które dokonały już rezerwacji, zostaną o tym poinformowane poprzez kontakt (mail lub telefon) podany przy dokonaniu rezerwacji.

   2. Doba rozpoczyna się o godz. 16:00, a kończy o godz. 11:00. W przypadku niewymeldowania do godz. 11:00, naliczana jest następna doba pobytu. Zmiana godzin doby możliwa jest wyłącznie w uzgodnieniu z pracownikami recepcji.
 3. Każda osoba mieszkająca w Ośrodku zostaje zameldowana w książce meldunkowej ośrodka, w związku z tym po przyjeździe należy przedstawić ważny dokument tożsamości (dowód osobisty; legitymację szkolną lub studencką; legitymację z ZUS) i przedstawić go w recepcji, a po zameldowaniu odebrać wraz z dowodem uiszczenia opłaty miejscowej.
 4. Dokumentem upoważniającym do korzystania z usług w naszym Ośrodku jest dowód wpłaty potwierdzający zapłatę zadatku na rachunek bankowy oraz potwierdzenie rezerwacji.
 5. Uregulowanie całkowitego kosztu pobytu (gotówką) winno nastąpić najpóźniej w drugim dniu przyjazdu.
 6. Przekazanie i oddanie domku następuje w obecności personelu Ośrodka.
 7. Ilość osób zakwaterowanych w domkach nie może przekraczać ilości osób mających opłacony pobyt. W przypadku stwierdzenia przebywania w domku osób nieuprawnionych, koszt ich pobytu ponosi osoba zameldowana.

   II. Zasady korzystania z obiektu

 8. Goście korzystający z usług Ośrodka zobowiązują się przestrzegać postanowień niniejszego regulaminu, przepisów BHP i przeciwpożarowych oraz stosować się w sytuacjach wyjątkowych do próśb pracowników Ośrodka.
 9. Wszelkie usterki zauważone w trakcie użytkowania domku prosimy zgłaszać na bieżąco pracownikom recepcji. Usterki będą usuwane przez konserwatora.
 10. Wszelkie ewentualne reklamacje z tytułu nienależycie świadczonych usług należy zgłaszać bezpośrednio pracownikom recepcji, niezwłocznie po zaistnieniu przyczyny zgłoszenia. Reklamacje będą rozstrzygane na bieżąco.
 11. Za uszkodzone lub zagubione przedmioty oddane do użytkowania, a będące na wyposażeniu domków wczasowicze ponoszą pełną odpowiedzialność materialną.
 12. Szkody powstałe z winy wczasowiczów rozliczamy na miejscu.
 13. Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione w domkach przedmioty wartościowe i pieniądze. Prosimy o zachowanie należytej staranności związanej z zamykaniem okien i drzwi w momencie opuszczania domku. Ośrodek nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione poza domkiem.
 14. W Ośrodku obowiązuje cisza nocna w godzinach od 22:00 do 7:00 rano.
 15. Osoby zakłócające spokój i porządek w Ośrodku mogą być usunięte bez prawa do jakiegokolwiek odszkodowania.
 16. Na terenie Ośrodka zabronione jest:
  a) zakłócanie spokoju i wypoczynku, w tym odtwarzanie głośnej muzyki;
  b) palenie ognisk bez uzgodnienia z pracownikami recepcji i poza miejscem do tego wyznaczonym;
  c) nieprzyzwoite, wulgarne zachowania;
  d) wystawianie mebli na zewnątrz;
  e) zaśmiecania i zabrudzania Ośrodka.
 17. Osoby naruszające zasady niniejszego regulaminu zobowiązane będą do opuszczenia Ośrodka bez zwrotu kosztów.
 18. Osoby nie będące wczasowiczami Ośrodka, a przebywające w nim po godz. 22:00 zobowiązane są do jego opuszczenia. Ewentualny dłuższy pobyt winien zostać zgłoszony pracownikom recepcji.
 19. Zezwalamy na pobyt w Ośrodku zwierząt domowych, po uprzednim zgłoszeniu pracownikom recepcji. Właściciele zobowiązani są do posiadania aktualnej książeczki szczepień, sprzątania nieczystości oraz wyprowadzania zwierząt poza teren Ośrodka, a na terenie Ośrodka wyłącznie na smyczy. Zwierzęta nie mogą przebywać na kocach należących do Ośrodka. Właściciele zwierząt domowych ponoszą za nie pełną odpowiedzialność.
 20. Parkowanie odbywa się pod domkiem. Za parking nie ponosi się opłaty, brama jest zamykana na noc w godz. 22:00 - 6:00. Ewentualne przyjazdy lub wyjazdy w godzinach 22:00 – 6:00 należy zgłaszać pracownikom recepcji.
 21. Właściciel Ośrodka nie ponosi odpowiedzialności za pozostawione na terenie Ośrodka pojazdy ani znajdujące się w nich mienie.
 22. W przypadku zgubienia klucza do domku, gość zobowiązany jest do niezwłocznego zgłoszenia się do recepcji w celu wymiany zamka i uiszczenia opłaty w wysokości 40 zł.
 23. Pobyt dzieci i młodzieży do lat 18 w Ośrodku dozwolony jest pod opieką osób dorosłych.
 24. Na terenie Ośrodka obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.
 25. Zezwala się na rozpalanie grilla wyłącznie w odległości około 1,5 metra od domku. Osoba rozpalająca grilla zobowiązana jest również do zagaszenia go i nadzorowania podczas palenia.
 26. Zadatek wpłacony na poczet rezerwacji przepada w momencie odwołania rezerwacji przez wczasowicza.
 27. Zabrania się podłączania piecyków elektrycznych w domkach bez zgody pracowników recepcji – obowiązuje opłata 10 zł/doba.
 28. Zabrania się mycia samochodów oraz pojazdów mechanicznych na terenie Ośrodka.
 29. Prosimy o wynoszenie śmieci z domków do pojemników na terenie Ośrodka, znajdujących się naprzeciw domku nr 13.
 30. W domkach obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu. 
 31. Koców należących do Ośrodka nie wolno wynosić poza domek, zwłaszcza w czasie deszczu.

   III. Plac zabaw

 32. Plac zabaw przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat.
 33. Dzieci korzystające z placu zabaw muszą znajdować się pod opieka osób dorosłych.
 34. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiadają rodzice lub opiekunowie.
 35. Na plac zabaw nie wolno wprowadzać psów.
 36. Na terenie ośrodka gra w piłkę (koszykówkę, siatkówkę) dozwolona jest wyłącznie na terenie boiska.

   IV. Postanowienia końcowe

 37. Prosimy o bieżące zaznajamianie się w trakcie pobytu z informacjami umieszczonymi przed stołówką.
 38. Recepcja jest czynna w godzinach 9:00 do 20:00 lub zależnie od okresu sezonu. W razie potrzeby prosimy dzwonić na następujące numery: 606 851 883 (właściciel ośrodka), 797 035 179 (pełnomocnik właściciela).
 39. Personel Ośrodka służy Państwu wszelką pomocą i jest do Państwa dyspozycji.

 

    Standardy Ochrony Małoletnich

 

Ośrodek Wczasowy LECH

Wersja obowiązująca od dnia 15.02.2024r.

 

Preambuła

Mając na uwadze obowiązek prawny wynikający z zapisów ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich oraz treść wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych w zakresie biznesu i praw człowieka, uznając istotną rolę biznesu w zapewnieniu poszanowania praw dzieci oraz na mocy decyzji Mirosława Lech (dalej jako: „Właściciel”), prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: „Ośrodek Wczasowy LECH, adres: Klonowo 83, 13-230 Lidzbark, NIP: 5710008901, REGON: 130273817, Ośrodek Wczasowy LECH przyjmuje do stosowania Standardy Ochrony Małoletnich. Niniejszy dokument stanowi zbiór zasad i procedur stosowanych, w przypadku podejrzenia, że dziecku, które przebywa w Ośrodku Wczasowym LECH, dzieje się krzywda oraz zapobiegania takim zagrożeniom, z uwzględnieniem sytuacji dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. 

      I. Postanowienia ogólne

  • Celem stosowania Standardów jest zapewnienie należytej ochrony Małoletnim w czasie ich pobyt
  • Każda osoba, w tym dziecko, ma prawo zgłosić podejrzenie lub fakt krzywdzenia dziecka personelowi Ośrodka i ma prawo oczekiwać stosownej reakcji personelu w Ośrodku.
  • Standardy Ochrony Małoletnich w Ośrodku Wczasowym LECH są realizowane w oparciu o niżej wymienione zasady:
  1. Ośrodek Wczasowy LECH prowadzi swoją działalność operacyjną z poszanowaniem praw dzieci jako osób szczególnie wrażliwych na krzywdzenie.
  2. Ośrodek Wczasowy LECH uznaje swoją rolę w prowadzeniu biznesu społecznie odpowiedzialnego i promowaniu pożądanych postaw społecznych. Ośrodek w szczególności podkreśla istotność prawnego i społecznego obowiązku zawiadamiania organów ścigania o każdym przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa na szkodę dzieci i zobowiązuje się szkolić swój personel w tym zakresie.
    • Wszystkie osoby zatrudnione w Ośrodku, bez względu na podstawę prawną zatrudnienia (dalej łącznie jako: „Personel” lub indywidualnie: jako: „Członek Personelu”) mają obowiązek stosowania postanowień Standardów.
    • Personel Ośrodka jest zobowiązany odpowiednio reagować w razie uzasadnionego podejrzenia sytuacji mogącej zagrażać Małoletniemu.

       II. Podstawa prawna

Standardy Ochrony małoletnich powstały na podstawie wskazanych aktów prawnych:

  • Ustawa z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1304 ze zm.);
  • Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2023 r. poz. 1606);
  • Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (Dz. U. z 2021 r. poz. 1249);
  • Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U z 2022 r. poz. 1138 ze zm.); 5) Konwencja o Prawach Dziecka przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów

Zjednoczonych z dnia 20 listopada 1089 r. (Dz. U. z 1991 Nr 120 poz. 526 ze zm.):

 

     III. Słownik pojęć

  1. Ośrodek – Ośrodek Wczasowy LECH
  2. Dziecko/małoletni - na potrzeby niniejszych standardów przyjmuje się, że dzieckiem, jest każda osoba, która nie ukończyła 18 roku życia.
  3. Opiekun dziecka – przedstawiciel ustawowy dziecka: rodzic albo opiekun; rodzic zastępczy; opiekun tymczasowy
  4. Obca osoba dorosła to każda osoba powyżej 18 roku życia, która nie jest dla dziecka jego rodzicem lub opiekunem prawnym.
  5. Krzywdzenie dziecka – popełnienie czynu zabronionego lub czynu karalnego na szkodę dziecka przez jakąkolwiek osobę lub zagrożenie dobra dziecka, w tym jego zaniedbywanie. Na szkodę dzieci mogą być popełnione wszystkie przestępstwa, jakie mogą być popełnione przeciwko osobom dorosłym, a dodatkowo przestępstwa, które mogą być popełnione wyłącznie przeciwko dzieciom (np. wykorzystywanie seksualne z art. 200 kodeku karnego). Z uwagi na specyfikę obiektów turystycznych, w których łatwo można uzyskać możliwość odosobnienia, przestępstwami, do których najczęściej może dojść na ich terenie będą przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, w szczególności zgwałcenie (art. 197 kodeksu karnego), seksualne wykorzystanie niepoczytalności i bezradności (art. 198 kk), seksualne wykorzystanie zależności lub krytycznego położenia (art. 199 kk), seksualne wykorzystanie osoby poniżej 15 roku życia (art. 200 kk), grooming (uwiedzenie małoletniego za pomocą środków porozumiewania się na odległość – art. 200a kk);
  6. Pracownik to osoba zatrudniona na umowę o pracę lub świadcząca pracę na podstawie zbliżonej umowy (np. zlecenie, B2B, umowa o dzieło), a także stażysta, praktykant, wolontariusz itp.
  7. Pracownikiem zatrudnionym do pracy z dziećmi jest każda osoba wykonująca zadania bądź delegowana do wykonywania zadań związanych z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich, lub z opieką nad nimi.

      IV. Personel

  1. Każdy pracownik, przed dopuszczeniem do pracy, jest zapoznawany ze Standardami Ochrony Małoletnich, co zostaje przez niego potwierdzone złożeniem oświadczenia i zobowiązaniem do przestrzegania zasad i procedur zawartych w tym dokumencie. (Załącznik nr 1). Odpowiedzialnym za zapoznanie personelu z ww. Standarami jest Mirosława Lech lub inna osoba wskazana przez właściciela Ośrodka.
  2. Jeśli Personel Ośrodka zatrudniony jest do prac związanych z edukacją, wypoczynkiem lub opieką nad dziećmi, należy obowiązkowo dokonać sprawdzenia takiej osoby w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym (www.rps.ms.gov.pl). Sprawdzenie należy powtarzać co roku. Od pracowników należy również wymagać odpowiedniego zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego, zgodnie z wymaganiami Ustawy. (Załącznik nr 2).
  3. Pod oświadczeniami składanymi pod rygorem odpowiedzialności karnej składa się oświadczenie o następującej treści: „Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.” Oświadczenie to zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
  4. Ośrodek Wczasowy LECH zobowiązuje się edukować swoich pracowników na temat okoliczności wskazujących, że dziecko przebywające w obiekcie może być krzywdzone oraz w zakresie sposobów szybkiego i odpowiedniego reagowania na takie sytuacje. Obiekt może realizować ww. edukację poprzez różne formy szkolenia np.: szkolenia zewnętrzne, wewnętrzne, e-learning, materiały edukacyjne wypracowane przez hotel i dostępne dla pracowników, materiały edukacyjne dostępne bezpłatnie, wypracowane przez inne organizacje.
  5. W przypadku stwierdzenia krzywdzenia dziecka przez rodzica/opiekuna prawnego lub inną osobę dorosłą, z którą dziecko przebywa na terenie obiektu, każdy pracownik będący świadkiem takiego krzywdzenia powinien na nie stanowczo zareagować.

     V. Zasady zapewniające bezpieczne relacje między Personelem a Dzieckiem

Personel ośrodka będzie dokładał wszelkich starań, aby dbać o bezpieczne relacje  z małoletnimi poprzez:

  1. Promowanie otwartej komunikacji z dziećmi, zachęcanie ich do zgłaszania wszelkich obaw oraz potrzeb.
  2. Traktowanie każdego dziecka z szacunkiem i godnością, niedopuszczalnym jest stosowanie wobec dziecka jakichkolwiek form przemocy lub dyskryminacji.
  3. Słuchanie i uwzględnianie potrzeb oraz uczuć dziecka.
  4. Nieujawnianie informacji wrażliwych dotyczących dziecka osobom nieuprawnionym.
  5. Utrzymywanie profesjonalnych granic w relacjach z dziećmi (kontakt z dziećmi powinien odbywać się wyłącznie w godzinach pracy i dotyczyć celów mieszczących się w zakresie obowiązków personelu. Nie wolno zapraszać dzieci do swojego miejsca zamieszkania ani spotykać się z nimi poza godzinami pracy. Obejmuje to także kontakty z dziećmi poprzez prywatne kanały komunikacji).
  6. Unikanie faworyzowania lub dyskryminacji jakiegokolwiek dziecka
  7. Umożliwienie dzieciom rozmowy z kilkoma różnymi dorosłymi, aby mieli możliwość wyboru osoby, z którą czują się komfortowo.
  8. Unikanie samotnego      przebywania   z          dzieckiem,      zwłaszcza       w         zamkniętych pomieszczeniach.
  9. Preferowanie sytuacji, w których relacje mają miejsce w grupie lub w obecności innych dorosłych.
  10. Bezwzględne przestrzeganie zakazu proponowania dziecku alkoholu, wyrobów tytoniowych ani nielegalnych substancji.

      VI. Zasady identyfikacji Dziecka przebywającego w Ośrodku Wczasowym LECH i jego relacji w stosunku do osoby dorosłej, z którą przebywa.

  1. Identyfikacji małoletniego i jego relacji do osoby dorosłej, z którą przebywa w Ośrodku, dokonują pracownicy recepcji. Pracownik recepcji podejmuje wszelkie możliwe kroki zmierzające do przeprowadzenia identyfikacji dziecka i jego relacji z osobą dorosłą, która towarzyszy dziecku.
  2. Identyfikacja przebiega na podstawie dokumentu tożsamości małoletniego i osoby dorosłej z którą przebywa dziecko. W razie ich braku, identyfikacja może przebiegać na podstawie danych osobowych takich jak imię, nazwisko, numer PESEL, a także adresy zamieszkania. W sytuacji, gdy osoba dorosła, która przebywa w ośrodku z dzieckiem nie jest jego rodzicem, powinna wykazać w sposób nie budzący żadnych wątpliwości, że jest opiekunem prawnym małoletniego lub posiada zgodę jego rodzica na pobyt z dzieckiem w ośrodku. Weryfikacja ta jest możliwa poprzez treść stosownego, prawomocnego postanowienia sądu, pisemnego oświadczenia rodzica/opiekuna prawnego lub poprzez rozmowę telefoniczną z rodzicem/opiekunem prawnym dziecka.
  3. W przypadku oporu ze strony osoby dorosłej co do okazania dokumentu dziecka lub wskazania relacji należy wyjaśnić, że niniejsza procedura służy zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa.
  4. W przypadku, gdy rozmowa nie rozwieje wątpliwości dotyczących podejrzenia wobec dorosłego i jego intencji skrzywdzenia dziecka, należy dyskretnie powiadomić przełożonego, w tym Właściciela Ośrodka.
  5. Od momentu, kiedy pojawiły się pierwsze wątpliwości, zarówno dziecko, jak i osoba dorosła powinni być pod stałą obserwacją personelu i nie zostawać sami.
  6. Przełożony, który został powiadomiony o sytuacji podejmuje decyzję o zawiadomieniu policji lub w razie wątpliwości przejmuje rozmowę z podejrzaną osobą dorosłą w celu uzyskania dalszych wyjaśnień.
  7. W przypadku, gdy rozmowa potwierdzi przekonanie o próbie lub popełnieniu przestępstwa na szkodę dziecka, przełożony zawiadamia o tym fakcie policję. Dalej stosuje się procedurę w przypadku okoliczności wskazujących na skrzywdzenie dziecka.

      VII. Zasady i procedury reagowania w przypadku uzasadnionego przypuszczenia, że dobro małoletniego znajdującego się na terenie Ośrodka jest zagrożone

  1. Pracownik, który ma uzasadnione podejrzenie, że dziecko przebywające w obiekcie jest lub zostało skrzywdzone, powinien niezwłocznie zawiadomić przełożonego/osobę decyzyjną, która zawiadamia policję. W przypadku istniejącego zagrożenia bezpieczeństwa dziecka, pracownik, który powziął uzasadnione podejrzenie skrzywdzenia dziecka niezwłocznie zawiadamia policję, dzwoniąc pod numer 112 i opisując okoliczności zdarzenia. Niezależnie od powyższego pracownik każdorazowo zawiadamia o zdarzeniu właściciela obiektu.
  2. Uzasadnione podejrzenie krzywdzenia dziecka występuje w szczególności wtedy, gdy małoletni sam poinformował któregokolwiek z członków personelu o zagrożeniu lub członek personelu zaobserwował okoliczności mogące świadczyć o zagrożeniu dla małoletniego.
  3. W każdym przypadku należy zadbać o bezpieczeństwo małoletniego. Małoletni powinien przebywać pod opieką pracownika Ośrodka do czasu przyjazdu policji. Każdorazowo należy rozważyć udzielenie niezbędnej pomocy przedmedycznej, a jeśli sytuacja będzie tego wymagała – należy wezwać zespół ratownictwa medycznego.
  4. W przypadku uzasadnionego podejrzenia, że doszło do popełnienia przestępstwa powiązanego z kontaktem dziecka z materiałem biologicznym sprawcy (sperma, ślina, naskórek), należy w miarę możliwości nie dopuścić, aby dziecko myło się oraz jadło/piło do czasu przyjazdu policji.
  5. Po odbiorze dziecka przez policję należy zabezpieczyć materiał z monitoringu oraz inne istotne dowody (np. dokumenty) dotyczące zdarzenia i na wniosek służb przekazać ich kopię listem poleconym lub osobiście prokuratorowi lub policji.
  6. Każdy członek personelu biorący udział w interwencji sporządza notatkę służbową opisującą okoliczności zdarzenia. (Załącznik nr 3)
  7. Właściciel Ośrodka podejmuje niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa, o ile miało ono miejsce na terenie Ośrodka.

       VIII. Procedury i osoby odpowiedzialne za składanie zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę małoletniego oraz zawiadamianie sądu opiekuńczego.

  1. Po powiadomieniu przez pracowników Ośrodka w sytuacjach przewidzianych w niniejszych Standardach, Właściciel Ośrodka jest zobowiązany do ustalenia stanu sprawy oraz, jeśli ustalone okoliczności uzasadniają taki krok, do powiadomienia policji. W sytuacjach niecierpiących zwłoki do powiadomienia policji jest uprawniony i zobowiązany każdy pracownik Ośrodka.
  2. W sytuacjach uzasadnionych właściciel Ośrodka może zawiadomić właściwy sąd opiekuńczy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Małoletniego.

      IX. Zachowanie poufności

  1. Wszystkie osoby, które w związku z wykonywaniem obowiązków służbowych powzięły informację o Krzywdzeniu Dziecka lub informacje z tym związane, są zobowiązane do zachowania tych informacji w tajemnicy, wyłączając informacje przekazywane uprawnionym pracownikom Ośrodka i uprawnionym instytucjom w ramach działań interwencyjnych.
  2. Każdy ujawniony lub zgłoszony incydent lub zdarzenie zagrażające dobru małoletniego, na temat którego Ośrodek posiada wiedzę, zostaje odnotowany w ewidencji zdarzeń zagrażających dobru małoletniemu (załącznik nr 4) Zdarzenia dotyczące sytuacji związanych z podejrzeniem krzywdzenia dziecka należy każdorazowo opisać w Karcie Interwencji (załącznik nr 5) gromadzonych w stosownie do tego przygotowanym archiwum. Dokumentację dotyczącą podejrzenia krzywdzenia dziecka przechowuje się w sposób poufny i w czasie nie dłuższym, niż jest to wymagane obowiązującymi przepisami.

       X. Postanowienia końcowe

  • Standardy obowiązują od dnia 15.02.2024r.
  • W celu oceny funkcjonalności dokumentu dokonuje się ewaluacji co dwa lata od daty wdrożenia.
  • W przypadku zmian prawa, które wymagają wdrożenia w dokumencie dokonywane są nowelizacje.
  • Standardy zostaną opublikowane na stronie internetowej Ośrodka oraz wywieszone w widocznym miejscu w Ośrodku.

 

 



Kontakt

Ośrodek Wczasowy LECH
Mirosława Lech
Klonowo 83
13-230 Lidzbark

Email: miroslawalech@wp.pl







© 2018 OW LECH
Wykonanie: dkarpinski.pl