Okoliczne atrakcje

Lidzbark jest miejscowością turystyczną, dlatego dba o wczasowiczów i zapewnia dostęp do licznych rozrywek. Decydując się na przyjazd, możecie państwo liczyć na wiele atrakcji. Dla aktywnych wielbicieli kolarstwa górskiego polecamy nowo powstałą ekstremalną ścieżkę rowerową – Weltrack, na którą wjazd znajduje się naprzeciwko naszego ośrodka (dosłownie kilka kroków!). Możliwe jest również zorganizowanie spływów kajakowych rzeką Wel.

Sportowcy znajdą tutaj dwa orliki, stadion oraz halę sportową (wszystko w niedalekiej odległości od naszego obiektu), a także mniejsze sale gimnastyczne i siłownię pod chmurką nad Małym Jeziorkiem.

Lidzbark oferuje również wspaniałe widoki podczas spacerów licznymi szlakami, czy podczas jazdy rowerowej ścieżkami rowerowymi. Ponadto okolice obfitują w pomniki przyrody i muzea (pożarnictwa, przyrody i etnografii). Wzdłuż pięknego Jeziora Lidzbarskiego prowadzi promenada, którą można dojść do Małego Jeziorka.

Zarówno dla aktywnych, jak i dla tych, którzy nie lubią się ruszać, polecamy zmodernizowaną w 2010r. plażę miejską w odległości 800 m od obiektu, gdzie znajdują się liczne atrakcje, począwszy od dużej zjeżdżalni, przez place zabaw dla dzieci, na rowerach wodnych skończywszy.

Dla żądnych wiedzy - Lidzbark leży wśród słynących z zabytków miejscowości, takich jak Grunwald (45 km), Nidzica (45 km), Brodnica (30 km), Olsztyn (90 km), Toruń (95 km) oraz Malbork (120 km).

Kontakt

Ośrodek Wczasowy LECH
Mirosława Lech
Leśniczówka
13-230 Lidzbark

Email: miroslawalech@wp.pl© 2018 OW LECH
Wykonanie: dkarpinski.pl